- Підготовка будівельного майданчика. Сюди входять такі підготовчі роботи, як огорожу земельної ділянки, що дозволяє уникнути появи на будівництві сторонніх людей і забезпечити збереження матеріалів і техніки; розчищення території, що включає знесення існуючих будівель; перетрассировка інженерних мереж, які заважають будівництву; прокладка тимчасових доріг і необхідних комунікацій; влаштування тимчасових побутових, адміністративних, складських та інших приміщень. Також на цьому етапі необхідно захистити будівельний майданчик від можливого скупчення дощової води.
- Розмітка осей будівлі. Ще один важливий етап, що вимагає ретельної перевірки і точного розрахунку, так як найменші відхилення потім буде практично неможливо виправити. Розмітка здійснюється з використанням точних сучасних вимірювальних приладів.
- Земляні роботи. Основний вид земляних робіт при будівництві багатоповерхового будинку - риття котловану під фундамент, також до земляних робіт відноситься прокладка траншей під комунікації.
- Фундаментні роботи. Саме на фундамент доводиться найбільше навантаження, це основа будівлі і гарантія його довговічності і стійкості. Тип фундаменту залежить від властивостей грунту, часто використовується підсипка піском або гравієм, а основна частина робіт - заливка бетоном високої якості, здатним витримати вагу будівлі висотою в 9,12 або навіть 24 поверху.
- На данному етапі будівництва починається зведення зовнішніх стін будівлі.
- Підведення до будинку комунікацій - води, електрики, газу, каналізаційної системи. Траншеї для труб викопали ще на етапі земляних робіт, тепер відбувається укладання комунікацій та підключення будинку до централізованого водопостачання та інших мереж.
- Монтаж покрівлі.
- Монтаж внутрішніх перегородок. Власне кажучи, поділ багатоповерхового будинку на окремі квартири, згідно із затвердженим проектом. На даному етапі відбувається установка і такого важливого елемента багатоповерхового будинку, як ліфтове обладнання.
- Установка металопластикових вікон. Щоб продовжити внутрішні роботи необхідно захистити приміщення від кліматичних впливів, тому установка вікон проводиться вже зараз. Також встановлення дверей в кожній квартирі.
- Пристрій внутрішніх комунікаційних мереж. Сюди входить розводка світла по всіх приміщеннях будівлі, прокладка каналізаційних труб, облаштування газопостачання, опалення, постачання холодної та гарячої води. Також після розведення комунікацій в кожній квартирі встановлюються лічильники на світло і воду.
- Внутрішні оздоблювальні роботи.
- Зовнішнє оздоблення фасаду та проведення ремонтних робіт у всіх громадських приміщеннях. Якщо квартира може бути продана після проведення чорнових оздоблювальних робіт, то в холі, під'їзді, на сходах, загальною покрівлі та інших приміщеннях загального користування всі оздоблювальні роботи повинні бути повністю завершені.
- Облаштування прибудинкової території
- Встановлення дитячих та спортивних майданчиків
Здача будинку в експлуатацію
- Отримання декларації про завершення будівельних робіт
- Пломбування лічильників
- Підключення комунікацій
- Оформлення технічних паспортів власникам квартир
- Передача квартир у постійне користування згідно договору.